O NAS


Classicauto Cup to:

Cykl 5 imprez na obiektach wyścigowych w całej Polsce funkcjonujący od 2006 roku. Na nasze zawody przyjeżdża pomiędzy 60 a 110 samochodów. Podczas każdej imprezy uczestnicy pokonują 6-krotnie próbę o długości od 3 km do nawet 11 km. Wcześniej, przed przejazdami na czas odbywają się przejazdy zapoznawcze oraz odprawa dla uczestników.

W trakcie każdej rundy uczestnicy kompletują punkty do klasyfikacji rocznej. Na koniec sezonu zostaną wyłonieni Mistrzowie Classicauto Cup.
Uczestnicy startują w jednej z 5 grup w zależności od wieku pojazdu oraz jego osiągów. Oznacza to, że każdy będzie mógł się porównać z pojazdami zbliżonymi do posiadanego.


Paweł Wysocki

ORGANIZATOR CYKLU CA CUP

Michał Pryczek

ORGANIZATOR CYKLU CA CUP

Jest związany z motosportem od 1999 roku. Od 2001 roku czynnie bierze udział jako koordynator lub serwis załóg w różnych cyklach, takich jak RSMP, RPP, WSMP oraz GSMP. Był także członkiem polsko-włoskiego zespołu startującego w długodystansowych wyścigach w Polsce oraz Europie Centralnej m.in. samochodami Ferrari 355 i 360 Challenge. W latach 2010-2014 był głównym sędzią technicznym Driftingowych Mistrzostw Polski.Od 2004 roku bierze czynny udział w rywalizacji także jako zawodnik, na imprezach amatorskich, jak również profesjonalnych, przechodząc przez wszystkie możliwe dyscypliny: GSMP, RSMŚL, Rajdowy Puchar Polski oraz RSMP. Dziewięciokrotny uczestnik Rajdu Barbórka. Od 2016 roku regularnie startuje w HRSMP. Samochody którymi startował: Peugeot 205 1.9 GTi , Citroen Saxo vts, VW Golf II GTi , Peugeot 106 Rallye , Renault 5 GT Turbo, Mitsubishi Lancer Evo IV , Toyota Corolla AE86, Toyota Celica GT4, Datsun 280z.


Jest związany z rajdami samochodowymi od 2009 roku. Wtedy też pierwszy raz wziął udział w rajdzie w charakterze samochodu '0'. Lata 2010-2015 to lata współpracy z PZM w ramach projektu "Bezpieczne Rajdy". W latach 2016, 2017 oraz 2018 otwierał ADAC Rallye Deutschland, rundę rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Od 2017 roku startuje w Historycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski w samochodzie Subaru Impreza GC8 555. W sezonie 2018 wywalczył tytuł Vice Mistrza Polski. Eventami motoryzacyjnymi zajmuje się od 2010 roku. Od 2014 roku prowadzi własną działalność gospodarczą związaną z branżą eventową.

Kuba Żołędowski

FOTOGRAF ORAZ RZECZNIK PRASOWY CYKLU CA CUP

Po raz pierwszy na rajd samochodowy zabrał go jego tata w 1987 roku. W późniejszych latach, jeszcze w czasach fotografii analogowej zaczął robić i wywoływać pierwsze zdjęcia. I tak od kilkunastu lat fotografuje sport samochodowy w Polsce oraz za granicą m.in. imprezy we Włoszech w tym Mille Migla oraz Rallye Praha w Czechach czy wyścigi na Torze Spa w Belgii. Jest założycielem KronikaRajdow.pl