O NAS


Classicauto Cup to:

Cykl 5 imprez na obiektach wyścigowych w całej Polsce funkcjonujący od 2006 roku. Na nasze zawody przyjeżdża pomiędzy 60 a 110 samochodów.

Podczas każdej imprezy uczestnicy pokonują 6-krotnie próbę o długości od 3 km do nawet 11 km. Wcześniej, przed przejazdami na czas odbywają się przejazdy zapoznawcze oraz odprawa dla uczestników.

W trakcie każdej rundy uczestnicy kompletują punkty do klasyfikacji rocznej. Na koniec sezonu zostaną wyłonieni Mistrzowie Classicauto Cup.
Uczestnicy startują w jednej z 5 grup w zależności od wieku pojazdu oraz jego osiągów. Oznacza to, że każdy będzie mógł się porównać z pojazdami zbliżonymi do posiadanego.


Paweł Wysocki

DYREKTOR CYKLU CA CUP

Michał Pryczek

WICEDYREKTOR CYKLU CA CUP

 jest związany z motosportem od 20 lat. Od 2001 roku czynnie bierze udział jako koordynator lub serwis załóg w różnych cyklach, takich jak RSMP, dawny KPP, WSMP oraz GSMP. Był także członkiem polsko-włoskiego zespołu startującego w długodystansowych wyścigach w Polsce oraz Europie Centralnej m.in. samochodami Lancia Delta HF Integrale, Alfa Romeo czy Ferrari 355 oraz 360 Challenge. W latach 2010-2014 był głównym sędzią technicznym Driftingowych Mistrzostw Polski.Od 2004 roku Paweł bierze czynny udział w rywalizacji także jako zawodnik na imprezach amatorskich, jak również profesjonalnych, przechodząc przez wszystkie możliwe dyscypliny: GSMP, Puchar Legend RSMŚL, Rajdowy Puchar Polski oraz RSMP. Od 2016 roku regularnie startuje w HRSMP, a od 2019 roku w RSMP. Paweł jest znanym uczestnikiem Classicauto Cup, biorącym w nim udział niemalże od samego początku. Obecnie jego wozem jest Toyota Celica GT4.

od najmłodszych lat pasjonują go rajdy samochodowe, a najbliższa jego sercu zawsze była marka Subaru. Przez kilka ostatnich lat współpracował z PZM w ramach akcji Bezpieczne Rajdy i ukończył około 20 zawodów w charakterze kierowcy samochodu "0". W 2016,
2017 i 2018 roku jako zerówka pojawił się także na starcie ADAC Rellye Deutschland (Rajd w rundzie Mistrzostw Świata) na Subaru Impreza GC8 555, odwzorowującym legendarny wóz Colina McRae. Sezon 2017 to starty w pełnym cyklu HRSMP i zdobycie 1. miejsca na koniec sezonu 2017 w kategorii HR+. W sezonie 2019 zdobył tytuł Mistrza Polski w  klasie HR2 RSMP.
Od 2008 roku Michał bierze czynny udział w organizacji imprez samochodowych: testów, treningów i szkoleń.