O nas


Classicauto Cup to cykl 7 imprez na obiektach wyścigowych w całej Polsce funkcjonujący od 2006 roku. Na nasze zawody przyjeżdża pomiędzy 60 a 110 samochodów. Podczas każdej imprezy uczestnicy pokonują 6-krotnie próbę o długości od 3 km do nawet 11 km. Wcześniej, przed przejazdami na czas odbywają się przejazdy zapoznawcze oraz odprawa dla uczestników. W trakcie każdej rundy uczestnicy kompletują punkty do klasyfikacji rocznej. Na koniec sezonu zostaną wyłonieni Mistrzowie Classicauto Cup.

Uczestnicy startują w jednej z 5 grup w zależności od wieku pojazdu oraz jego osiągów. Oznacza to, że każdy będzie mógł się porównać z pojazdami zbliżonymi do posiadanego.


Paweł Wysocki

Organizator Classicauto Cup

Kuba Żołędowski

Fotograf  i grafik Clasicauto Cup

Od początku związany z pucharem, zaczynając jako zawodnik.Miłośnik i kolekcjoner klasycznej motoryzacji. Od najmłodszychlat związany z motorsportem. Posiada międzynarodową licencjęrajdową oraz wyścigową. Od kilkunastu lat startuje klasycznymiautami rajdowymi w różnych cyklach w Polsce i za granicą.11-to krotny uczestnik Rajdu Barbórka. Koordynator projektówbudowy aut rajdowych i wyścigowych oraz menager zespołówna zawodach. Organizator cyklu Time Attack Race Cup.


Od 2018 roku związany z pucharem, a od ponad dziesięciu lat z Magazynem Classicauto, w którym ukazują się jego relacje i zdjęcia z historycznych rajdów samochodowych. Jest założycielem projektu Kronika Rajdów, który administruje i właścicielem markowego Pucharu Legend w Classicauto Cup. Twórca liczych kreacji graficznych m.in. dla Rajdu Barbórka oraz członek zespołu Time Atack Race Cup

Bartłomiej Lepianka

Instruktor Classicauto Cup

Właścielem Pucharu Legend Kronika