O NAS


Classicauto Cup 2018 to:

cykl 5 imprez na obiektach wyścigowych w całej Polsce funkcjonujący od 2006 roku. Na nasze zawody przyjeżdża średnio pomiędzy 100 a 120 samochodów.
W tym roku odwiedzimy Tor Modlin, Moto-Park Ułęż, SZC Bednary i FCA Tychy.
Podczas każdej imprezy uczestnicy pokonują 6-krotnie próbę o długości od 2,5 do 3,5 km. Wcześniej, przed przejazdami na czas odbywają się przejazdy zapoznawcze oraz odprawa dla uczestników.
Podczas każdej rundy uczestnicy kompletują punkty do klasyfikacji rocznej. Na koniec sezonu zostaną wyłonieni Mistrzowie Classicauto Cup.
Uczestnicy startują w jednej z 9 grup w zależności od wieku pojazdu oraz jego osiągów. Oznacza to, że każdy będzie mógł się porównać z pojazdami zbliżonymi do posiadanego.
W 2018 roku przewidzieliśmy także szereg zniżek dla Uczestników. Po więcej szczegółów zapraszamy do zakładki Regulaminy.


Paweł Wysocki

DYREKTOR CYKLU CA CUP

Michał Pryczek

WICEDYREKTOR CYKLU CA CUP

 jest związany z motosportem od 19 lat. Od 2001 roku czynnie bierze udział jako koordynator lub serwis załóg w różnych cyklach, takich jak RSMP, dawny KPP, WSMP oraz GSMP. Był także członkiem polsko-włoskiego zespołu startującego w długodystansowych wyścigach w Polsce oraz Europie Centralnej m.in. samochodami Lancia Delta HF Integrale, Alfa Romeo czy Ferrari 355 oraz 360 Challenge. W latach 2010-2014 był głównym sędzią technicznym Driftingowych Mistrzostw Polski.Od 2004 roku Paweł bierze czynny udział w rywalizacji także jako zawodnik na imprezach amatorskich, jak również profesjonalnych, przechodząc przez wszystkie możliwe dyscypliny: GSMP, Puchar Legend RSMŚL, Rajdowy Puchar Polski oraz RSMP. Od 2016 roku regularnie startuje w HRSMP. Paweł jest znanym uczestnikiem Classicauto Cup, biorącym w nim udział niemalże od samego początku. Obecnie jego wozem jest Toyota Corolla AE86.

od najmłodszych lat pasjonują go rajdy samochodowe, a najbliższa jego sercu zawsze była marka Subaru. Przez kilka ostatnich lat współpracował z PZM w ramach akcji Bezpieczne Rajdy i ukończył około 20 zawodów w charakterze kierowcy samochodu "0" W 2016 i 2017 roku jako zerówka pojawił się także na starcie ADAC Rellye Deutschland (Rajd w rundzie Mistrzostw Świata) na Subaru Impreza GC8 555, odwzorowującym legendarny wóz Colina McRae. Sezon 2017 to starty w pełnym cyklu HRSMP i zdobycie 1. miejsca na koniec sezonu 2017 w kategorii HR+. W tym sezonie z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy go również w pełnym cyklu HRSMP. Od 2008 roku Michał bierze czynny udział w organizacji imprez samochodowych: testów, treningów i szkoleń.