Moto Park Ułęż


Serdecznie zapraszamy do udziału w Treningach oraz Szkole Jazdy Classicauto. Poniżej przedstawiamy informacje na temat tych wydarzeń.


Szkoła Jazdy Classicauto

Szkolenie zostało przygotowane przede wszystkim dla kierowców-amatorów oraz średniozaawansowanych. W oparciu o nasze doświadczenie stworzyliśmy program szkoleniowy składający się z dwóch stopni: pierwszego, w którym przybliżamy absolutne podstawy oraz drugiego, w którym omawiamy bardziej zaawansowane zagadnienia. Podczas zajęć zostanie przygotowane specjalne miejsce z próbami sprawnościowymi, które wymuszą na uczestniach określone zachowania. Po zakończonym szkoleniu uczestnik przejedzie po pełnej wyścigowej pętli toru na terenie Moto Park Ułęż z pomiarem czasu. Szkoleniowcami będą osoby od wielu lat związane z motorsportem. Na czele instruktorów stanie Michał Pryczek, posiadacz rajdowej licencji R. Rok 2017 zakończył się dla niego wieloma rajdowymi sukcesami a najważniejszy z nich to zdobycie 1. miejsca w kategori HR+ w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W tym roku Michał walczy o tytuł Mistrza Polski Youngtimerów za kierownicą Subaru Imprezy 555. Pozostali szkoleniowcy to także osoby z wieloletnim doświadczeniem w rajdach na różnym poziomie.

Szkoła Jazdy jest dedykowana dla uczestników z autami spełniającymi wymogi Regulaminu Technicznego i Klasyfikacji Classicauto Cup 2018. Jednym słowem dopuszczone są wszystkie auta wprowadzone do sprzedaży przed 1996 rokiem oraz wszystkie nowsze auta, które znajdują się na short liście samochodów w ww.regulaminie.

Lokalizacja: Moto Park Ułęż, 08-503 Nowodwór

Godziny: 16:00-20:00

Stopień I (poziom podstawowy)

- przygotowanie do jazdy
- pozycja za kierownicą
- praca kierownicą
- rozpędzanie
- hamowanie
- jazda po łuku
- ominięcie przeszkody

- omówienie nadsterowności i podsterowności
- jak przywrócić auto na tor jazdy.

Cena: 500 zł

Stopień II (poziom zaawansowany)

- prawidłowy tor przejazdu
- weightshifting
- hamowanie lewą nogą
- wykorzystanie nadsterowności w łuku
- efekt wahadła
- omówienie rodzajów zakrętów oraz sekcji zakrętów.

Cena: 600 zł

Treningi

Próba treningowa będzie miała charakter pętli o długości 3,5km, przejeżdżanej 4-krotnie podczas 10-cio minutowej sesji. Przewiduje się, że każdy uczestnik będzie mieć możliwość przejechania około 40km podczas kilku sesji. Jednorazowo na torze będzie znajdować się maksymalnie 15 samochodów.
Tor będzie miejscami techniczny i szybki.

Podczas treningów zapewnimy profesjonalny pomiar czasu z wynikami wyświetlanymi na dużym monitorze w biurze zawodów oraz powiadomienia sms po każdym okrążeniu.

Treningi są dedykowane dla uczestników z autami spełniającymi wymogi  Regulaminu Technicznego i Klasyfikacji Classicauto Cup 2018 . Jednym słowem dopuszczone są wszystkie auta wprowadzone do sprzedaży przed 1996 rokiem oraz wszystkie nowsze auta, które znajdują się na short liście samochodów w ww.regulaminie.

Lokalizacja: Moto Park Ułęż, 08-503 Nowodwór

Godziny: 17:00-20:00

Cena: 175 zł


Harmonogram Imprezy

Regulamin Imprezy

Lista Uczestników


Można wziąć udział jedynie w jednym, wybranym wydarzeniu (Szkoła Jazdy lub Treningi). Zapraszamy!